Jak wybrać idealną pralkę automatyczną

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pralek automatycznych. Jeśli stoisz przed trudnym wyborem odpowiedniego modelu, spróbujemy podpowiedzieć czym kierować się przy zakupie.

Pralki automatyczne dostępne w polskich sklepach dzielą się przede wszystkim na dwie duże grupy: modele otwierane od frontu i od góry. Bębny otwierane z przodu uchodzą za bardziej komfortowe w obsłudze i dlatego są najbardziej popularne. Generalnie posiadają także największą ładowność, chociaż zależy to od specyfiki konkretnego urządzenia. Dodatkowym atutem takich modeli jest to, że na blacie można przechowywać różne rzeczy.

Jeśli pomieszczenie, w którym znajduje się pralka jest niewielkie, lepszym rozwiązaniem może być zakup urządzenia ładowanego z góry. Takie modele często są węższe i nie zabierają dużo miejsca. Dodatkowo w odróżnieniu od pralek otwieranych od frontu nie potrzebują dużo wolnego miejsca z przodu aby komfortowo wkładać i wyciągać pranie. Idealne pralki automatyczne powinny być łatwe w obsłudze. Dużą zaletą jest wyświetlacz, który potwierdza wybór programu. Bezpieczne, izolowane drzwiczki mogą ochronić dzieci oraz zwierzęta domowe przed poparzeniem. Najtańsze modele posiadają niewiele programów i funkcji. Oczywiście nie oznacza to, że zawsze niska cena rzutuje na jakość. W każdym przypadku trzeba dokładnie sprawdzić solidność wykonania urządzenia.

Pralki automatyczne dostępne są w wielu różnych modelach. Jeśli nadal nie wiesz, jakie urządzenie kupić polecamy konsultację ze sprzedawcą w zaufanym sklepie. Również fora internetowe zawierają wiele cennych porad i opinii. Jednak najlepiej jest przeglądać ranking pralek, gdzie znajdziemy naprawdę dobre porównania różnych modeli ze względu na ładowność, cenę, wielkość itp.