Jak wrócić do biegania po przerwie?

Ludzie robią sobie przerwę z wielu powodów. W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie wszyscy musimy się naładować i naładować ponownie, aby być produktywnym. Po długiej przerwie powrót do rytmu może być trudny, ale dzięki tym wskazówkom powinieneś być w stanie szybko wrócić do biegania.

Pierwsza zasada: Zwolnij!

Możesz poczuć, że chcesz od razu przejść od zera do 60, ale to nie tak działa, więc staraj się nie spieszyć. Zacznij od lekkiego spaceru lub lekkiego joggingu i stopniowo buduj swoją wytrzymałość w miarę postępu. Nie chcesz, aby Twoje ciało doznało kontuzji z powodu braku przygotowania!

Dlaczego potrzebujesz przerwy na bieganie

Ważne jest, aby robić przerwy, aby się odświeżyć i dać mózgowi szansę na odpoczynek. Jeśli więc czujesz się zmęczony lub nieskoncentrowany, zrób sobie przerwę. Najlepszym sposobem na przerwę jest bieganie.

Od czasu do czasu odpoczynek w pracy może zdziałać cuda dla Twojej produktywności i kreatywności. Pomoże to również w spokojnym śnie w nocy.

Jak wrócić na właściwe tory po przerwie w biegu?

Nie zawsze możemy być doskonali i nie zawsze możemy być produktywni. Być może będziemy potrzebować trochę wolnego czasu, aby się naładować, ale nie powinniśmy po prostu rezygnować z tego, co staramy się osiągnąć.

Przerwanie pasma produktywności może początkowo nie wydawać się wielkim problemem, ale może naprawdę wpłynąć na motywację i nastawienie. Przełamanie dobrej passy może sprawić, że poczujesz się, jakbyś nic nie osiągnął. Ale są sposoby, aby wrócić na właściwe tory po przerwie w pracy.

Przygotuj się na sukces, gdy wrócisz do biegania

Jeśli Twoim celem jest być najlepszym, jakim możesz być, musisz zadbać o swoje ciało. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest rutyna fitness.

Wykazano, że bieganie wzmacnia mięśnie, promuje zdrowie układu krążenia i zmniejsza poziom stresu.

To także świetny czas na autorefleksję i wzmocnienie wytrzymałości psychicznej, jednocześnie pamiętając o tym, za co jesteś wdzięczny w życiu.

Dlaczego podziękujesz sobie za zrobienie sobie przerwy w bieganiu

Oderwanie się od intensywnego treningu jest niezbędne dla Twojego zdrowia. Twoje ciało potrzebuje czasu na regenerację i odmłodzenie.

Jeśli czujesz się wykończony, biegaj mniej przez kilka dni lub zrób sobie krótką przerwę. Wrócisz silniejszy i wypoczęty!

6 wskazówek, jak wrócić do biegania po przerwie

1. Pamiętaj o zmianie stylu biegania

2. Zaplanuj swoje biegi

3. Nie zapomnij o treningu crossowym

4. Słuchaj muzyki podczas biegu

5. Trzymaj się ludzi, z którymi lubisz biegać

6. Śledź i analizuj, ile czasu zajmuje Ci ukończenie sesji treningowej