Kenijczyk wygrywa Maraton Metropolii

Kenijczyk Joel Komen wygrał z czasem 2:21:47 XXIX Maraton Metropolii Bydgoszcz-Toruń, który odbył się w niedzielę 15 maja 2011 r. Po niemal sprinterskim finiszu Komen wyprzedził o sześć sekund Ukraińca Anatolija Orzechowskiego. Nieco ponad pół minuty później na metę wpadł Etiopczyk na co dzień trenujący na Węgrzech – Erkolo Eshenafi. Najlepszy z Polaków – Paweł Szymandera, zajął 4 miejsce zostając jednocześnie mistrzem Torunia. Jako pierwszy z bydgoszczan do mety dobiegł Piotr Wolny. Na starcie do biegu głównego oraz półmaratonu stawiło się blisko 1000 zawodników. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się Renata Kalińska, która w generalnej klasyfikacji zajęła 10-miejsce. z czasem 2:52;48 była jedną z 24 zawodników którzy uzyskali czas poniżej 3 godzin.

W Półmaratonie Toruńskim wygrał z czasem 1:09:34 również Kenijczyk – Elisha Kiprotich Sawe. Tuż za znim, z duża stratą, uplasowali się Polacy. Na drugim miejscu Artur Piotrowski a na trzecim Tomasz Polański. Wśród pań najlepsza była Magdalena Tyrchan.

Wszystkim uczestnikom oraz kibicom, którzy stawili się w Bydgosczy i Toruniu serdecznie dziękujemy za udział. Już teraz zapraszamy za rok na jubileuszową – 30 edycję Maraton Metropolii – kontynuatora Maratonu Toruńskiego. Wcześniej oczywiście 4 grudnia 2011 r. IX edycja Półmaratonu Mikołajów, na którym nie może Was zabraknąć!