Wyjątkowy medal dla uczestników „Maratonu Metropolii”

Za niespełna dwa miesiące- 15 maja 2011 odbędzie się kolejna edycja „Maratonu Metropolii” z Bydgoszczy do Torunia. Organizatorzy ujawnili jak będzie wyglądał pamiątkowy, niepowtarzalny medal dla każdego z uczestników a to tylko jedna z niespodzianek.

Każdy z uczestników otrzyma specjalnie na tą imprezę przygotowany pamiątkowy medal, wykonany w niepowtarzalnym stylu. Ręcznie kształtowany medal z płaszczyznami pod różnym kątem i żywą fakturą, ciśnieniowo odlewany ze specjalnego stopu cynku i aluminium, będzie składał się z dwóch części. Wewnętrzna obrotowa pokryta brązem będzie przestawiać z jednej strony model orbit układu słonecznego, nawiązujący do heliocentrycznego modelu budowy Układu Słonecznego, sformułowanej w „De revolutionibus orbium coelestium” przez Mikołaja Kopernika, najsłynniejszego z Torunian. Z drugiej strony obrotowej części medalu znajdzie się motyw odwołujący się do wykonanej z brązu „Łuczniczki” Ferdynanda Lepckego pomnika-symbolu Bydgoszczy. Zewnętrzna część będzie oksydowana, czyli pokryta tak zwanym starym srebrem. Znajdzie się na niej ku pamięci nazwa „Maraton Metropolii”, data 15.05.2011 oraz logo imprezy. Medal będzie dość ciężki, by oddać trud pokonania maratońskiej trasy.

Autorem gipsowego modelu z którego odlany będzie medal jest Krzysztof Pabiańczyk, artysta-rzeźbiarz specjalizujący się w medalach, statuetkach oraz małej formie rzeźbiarskiej. Za nadanie ostatecznego kształtu wizji artysty odpowiedzialna jest nasza firma.

Przypomnijmy, że cały czas cały czas można zgłaszać swoje uczestnictwo w „Maratonie Metropolii”, który odbędzie się 15 maja 2011, wpisowe wynosi 85 zł (obowiązuje do 13 maja 2011). Bieg odbędzie się na atestowanej przez Polski Związek Lekkoatletyczny, płaskiej, asfaltowej trasie 42,195 km. W maratonie mogą uczestniczyć biegacze oraz zawodnicy poruszający się na rolkach i wózkach. W trakcie „Maratonu Metropolii” zostaną rozegrane XII  Klubowe Mistrzostwa Polski w Maratonie, VII Indywidualne Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w Maratonie, Mistrzostwa Polski Samorządowców, Indywidualne Mistrzostwa Miasta Torunia oraz Indywidualne Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy. Uruchomiono również zapisy na półmaraton, który odbędzie się na trasie Zławieś Wielka – Toruń. Opłata startowa w tym przypadku wynosi tylko 40 zł do dnia 10 maja, po tym dniu wzrośnie do 60 zł. Rejestracja na stronie.

Cały czas można brać udział w konkursie, w którym do wygrania jest 10 zwolnień z opłaty startowej na „Maraton Metropolii”, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi.

Każdy z uczestników, który dotrze do mety biegu głównego weźmie udział w losowaniu 10 000 zł. Ponadto do wygrania będą cenne nagrody rzeczowe oraz dwa wyjazdy na Berlin Maraton.

Szczegóły na stronie www.maraton-metropolii.pl. Serdecznie zapraszamy!